Осіння містика в урочищі Пожератул
Десь чути як зламалася під вагою тіла суха смерекова гілка. Поки що, це єдиний звук, який порушив мертву тишу. Мільйони крапель зависли у повітрі, заплутавшись у морок, вкриваючи вологим павутинням цей незвичний ліс. Коли закінчився час на розмови, погасло багаття, звук зламаної гілки повторився. В цей момент ти починаєш озиратися в густий туман, ніби відчуваючи, що за тобою хтось слідкує. І чим сильніше ти прислухаєшся, тим більше звуків отримуєш від лісу. Падіння капель води змушує гілки рухатись, коли ти йдеш по стежці, ти відчуваєш невидимий доторк.. Заглиблюючись все далі в нічний ліс, настає момент, коли ноги не готові йти далі, волосся стає дибки, потріскування гілок, шурхіт і раптом неймовірний звук крил птаха над головою. Серед примарних скель ввижаються білі та темні плями. Підсвічені світлом ліхтарика, вони зникають та з'являються знову. Тишу пронизує крик, а за ним відчуваєш, що в глухій печері хтось плаче. Хто тут? Що малює уява? Чи це не уява, а містичне видіння, білої та темної постаті, які блукають лісами Пожератула, стурбовані непроханими відвідувачами?
Орнітологічний заказник Пожератул - дійсно дуже спокійне та цікаве місце. В більшості випадків, його таємниця не відкриваються для мандрівників. Невеличкий відрізок від вершини Лисини-Космацької до вершини гори Пожератул це перехід, який проходиться майже непомітно. По рівному хребтику, посередині якого, серед каменів та густого смерекового лісу, в'ється стежка - це домівка для рідкісних птахів, малесенькі плями моху серед гущі лісу - оази для поціновувачів недоторканої природи. Зрозуміти його містичність, таємничість, можна лише провівши тут ніч. Ліс та скелі утворюють тут якусь дуже специфічну атмосферу, яка хоч і робить моторошно, та все ж чимось приваблює.
Вершина гори Пожератул - невеличке скельне нагромадження, засвідчує, що історія містичної сили, лине глибоко в сиву давнину. Популярна на той час сакралізація гірських вершин торкнулася саме цих місць. На вершині гори в скелях залишилися отвори, які часто наповнені водою. Чаші-заглиблення, а також ями, скелі-тунелі, які символізували ворота у потойбічний світ, утворюють чималий комплекс, який за своїми основами схожий на всесвтіньо відомий Стоунхендж, про що свідчать залишки на вершинах гір, сонячного календаря.
![]() |
Заглиблення з в водою на вершині г.Пожератул |
Незважаючи, що приблизно від V-I тис. до нашої ери, вже минуло немало часу, ці місця енергетично потужні. Відчували це вже і люди сьогодення, які встановили на вершині Пожератула, малесеньку капличку, здається найменша за розмірами, яку мені доводилось зустрічати в Карпатах. Всередині якої є свічки і сірники, щоб кожен, хто перебуватиме тут, міг запаливши живий вогонь побути наодинці в молитві.
![]() |
Вміст однієї із каплиць на нашому шляху |
Вже пройшло немало часу, від того моменту, коли мені вперше довелось мандрувати тими чудовими місцями. Але я і досі не визначився, що саме я знайшов в цих місцях особливого, що викликає бажання відвідати ці місця знову і знову. Не все можливо описати словами, напевне це і є той випадок, коли відчуття не можуть пройти через призму слів і лягти на папір, а через особливий шлях, проходять і залишаються в підсвідомості. Покутсько-Буковинські Карпати або ще як їх називають Запрутні Ґорґани мають дійсно привабливі місця, які позбавлені туристичної метушні, неодмінно мають зайняти особливе місце у списку Ваших гірських вподобань. Рекомендую неодмінно відвідати ліси Пожератула, де під промені заходу, в тиші, з горням теплого чаю, під шум смерекового лісу, зустрічати містичну карпатську ніч..
Зацікавило місце! А які там види птахів охороняються?
ВідповістиВидалитиІгоре, якщо я не помиляюсь то тут найбільша кількість глухарів.
ВидалитиТам , на тій восьмій лисій горі , в лисячій норі , ключі .. Коли сонце стане стояти і рівно вполудни зникне від тіні тінь , тогди прийду би ті ключі переховати , із поміччю лісних штріпіхатих створінь . Не люблю як там хтось приходит .
ВідповістиВидалити