Остання іскра

Життя як ескалатор: хтось зійшов, 
а хтось став, вся різниця в тому, що там в кінці не вокзал..
©Скрябін      В житті людини - оцінити важливість вогню дуже важко. Це тепер чиркнувши запальничкою, ми отримуємо спочатку іскру, а потім і сам вогонь. Для племен, які добувають й досі вогонь тертям палички об паличку, отримати вогонь одним махом - стовідсоткова магія, а власник запальнички, очевидно надлюдина. 
 Від племен, які залишились за бортом науково технічного прогресу, нас дуже багато чого відрізняє. Та є речі, які нас не відрізняють а об'єднують. 
 Відкрита жива ватра - одне із того, що не можливо повністю описати. Так, хіміки скажуть, що це процес окислення, фізики скажуть, що це іонізований стан речовини, християн ніколи не обпече Благодатний вогонь, а з точки зору античної філософії - вогонь основоположник самого світу.
  


  Гори і ватра - нерозлучна пара. Вони народилися разом, разом їм жити, разом їм.. згаснути. 
   Десь високо на полонинах, ватра має ще інше значення. З ватрою в руках, колись в давнину, ватаги поверталися на полонину після зими, ватра весь час горіла у ватернику і не мала права згаснути. Ватра розкладена з громового дерева, мала неабиякі властивості та була у великій шані у горян.
 Мандрівник і ватра - це симбіоз душ, перехресний погляд в нікуди, восьма нота тиші і злиття чистих енергій.
 Можна сотні разів дивуватися технологічним ноу-хау, які швидко кип'ятять воду, готують їжу чи обігрівають Вас. Та ніщо не зрівняється з енергією вогню.
  Ви ні на що, не будете дивитися так,  як на вогонь. Навіть на воду, яка тече ви будете дивитися по іншому. Ваші замерзлі пальці, будуть тягнутися до язичків полум'я, а чай зварений з пахучих трав, приправлений димком не нагадуватиме Вам вечір біля каміну в пухнастій ковдрі. Все відбувається в реальності, Вам пропонують порозмовляти або помовчати, Ви легко погоджуєтесь і мовчите..
  


  Коли стихають звуки гітари, коли вже всі розмови закінчені, приходить час тиші.  Це той момент коли, вже не треба щось розповідати чи сміятися. Просто сидиш перед вогнем і вдивляєшся у нього. Як він тріскає, пахне, шипить. Як згорають один за одним палички, полінця навіть обгортка від смачної цукерки і та згорає. 
  Життя людини - воно як вогонь. Нехай навіть вогонь від свічки у Господній майстерні. Народжується з іскри, розгорається, підтримує життя інших людей довкола тебе, годує, обігріває і іноді обпікає чи навіть взагалі.. спустошує. 
 Жар який залишається ще довго теплиться, зберігаючи в собі свою рушійну силу. Вистачить лише малої іскри, щоб знову розгорітися.
 Коли від ватри відділяється яскрава іскра, яка летить, десь в небо, вона за долі секунди зникає. Для Всесвіту, час нашого з Вами життя тотожний з польотом цієї іскри. Вона важлива лише для того, хто зараз сидить коло ватри. 

Коли згасає остання іскра та покриті попелом, наче сивиною, вуглинки віддають своє тепло світу, все закінчується, щоб колись, початися знову.


 Неможливо підглянути у сценарій долі, щоб дізнатися, де саме потрібно додати наступну порцію дров для життєвої ватри.
 І на жаль часом буває так, що остання іскра гасне тоді, коли ще жити, любити, світити, обігрівати, годувати..
 Така ватра стає чорна, як тусок у серці. Змочена сльозами і болем, їй не судилося дочекатися сивого попелу..
  А її іскри швидко швидко потягнулися до неба, ніби промальовуючи свій останній шлях..  

Продовження не буде. 

RIP

Коментарі

Популярні публікації