Прибираючи в 2010 році полонину Бараня, що під горою Хом'як, наш невеликий гурт добровольців не зміг повністю ліквідувати купи сміття, які оточили гору та прилеглі території. Заглиблення в землі - чи не найкраще місце, для смітника, туристам, які залишають після себе залишки цивілізації, важко навіть спалити чи прикопати залишки після себе, а я вже не говорю про те, щоб забрати своє сміття з собою. Відчуваючи ефект не довершеності за 2010 рік вирішуємо у вересні, продовжити хорошу справу, і дати життя новим поглядам та переконанням, об'єднавши небайдужих людей в еко-акцію Чисті Карпати, частина друга!
З погодою в 2011 році нам пощастило більше, сонячно і безвітряно. Окремо хотілось відмітити і кількість учасників, якщо в 2010 році нас було лише семеро то в в 2011 кількість волонтерів збільшилась аж до двадцяти! Приємно бачити, що до таких важливих питань екології заохочують не лише українці, а іноземці. Зокрема в акції Чисті Карпати-2 активну участь брав й волонтер з корпусу миру, американець Шон Вільямс. Отож за невеликий проміжок часу наша група успішно піднялася від автомобільної дороги Татарів-Буковель на полонину Бараня, й одразу взялися розподіляти обов'язки та приступила до праці. Ще попередньої акції нам не давала спокою велетенська купа сміття, яку виникало бажання ліквідувати якнайшвидше.
|
Волонтери акції Чисті Карпати- 2 |
Оглядаючи таку знайому нам місцевість, констатуємо що, місця, які були прибрані в 2010 році залишились на диво чистими. Ось результати попередньої акції:
|
Результати акції в 2010 році |
А так було в цього разу, як бачите відсутність сміття, в звичних місцях, все ж заставляє подумати чи варто смітити тут знову.
|
Те саме місце в 2011 |
Робота закипіла! З азартом взялися до праці, жителі різних куточків України, які приїхали на цей захід.
|
Сортуємо, зменшуємо в розмірі сміття |
Безліч пляшок, бляшанок та іншого сміття, збиралося у великі мішки.
Разом вирішили не закопувати сміття, а транспортувати все як і попереднього разу в Женець.
|
Підготовка до транспортування в Женець |
За декілька годин спільної праці, ми звільнили полонину від сміття, яке накопичувалось тут роками.
Тепер залишалося найважче - транспортувати весь цей мотлох вниз.. Та це було справою честі, адже як приємно було дивитись на це місце, де недавно ще була купа сміття.
Хочеться подякувати всім, хто брав учатсть в екоакціях, любить і береже рідні Карпати! Дякую всім!
P.S. А як же сміття? Все гаразд! Місія виконана цілком і повністю! Сміття там, де воно повинно бути!
Коментарі
Дописати коментар